Online slotid

Online slotid

Avades ükskõik millise internetikasiino lehe, võid sa märgata, et üks suurima kaalukausiga mängukategooriaid kannab nime “slotid” või “mänguautomaadid”. Kas oled kunagi mõelnud, mis on nende lihtsate mängude võlu või mida need endast kujutavad? Kui nii, siis on järgnev ülevaade loodud sulle.

Mis on slotid?

Slotid, vahel nimetatud ka kui “videoslotid”, on ei midagi muud, kui kõige tavapärasemad mänguautomaadid, mida oled näinud mõnes maapealses kasiinos pisut teistsugusel kujul – kangi ja väikese ekraaniga, kus hakkavad pärast kangile vajutamist sümbolid tiirlema.

Internetikasiinos olevad videoslotid on natuke teistsugused, kuid sisuliselt on nende põhimõte sama. Videoslot koosneb erinevatest  “rullikutest” ehk tulpadest, kus tiirlevad sümbolid.

Võidu saad siis, kui rullikutele maanduvad teatud järjestuses samasugused sümbolid. Järjestust kutsutakse kui “võiduliini” ning need liinid võivad olla fikseeritud – näiteks mängulooja on sätestanud, et võidu saad siis, kui diagonaalis on 3 samasugust sümbolit – või võiduliini võivad moodustada lihtsalt järjestikku asuvad sümbolid, hoolimata sellest, millistel ridadel ja rullikutel need parasjagu paiknevad.

Slotid on võitnud mängijate südamed eelkõige oma lihtsuse poolest. Tegemist on sajaprotsendiliselt õnnemänguga, kus pole võimalik mitte ühelgi moel kallutada võiduvõimalusi enda poole. Võidu saamine sõltub juhuslike numbrite generaatorist, sarnaselt bingo lotole. Ainus, mida sa pead tegema, on vajutama ühele nupule, mis käivitab rullikute tiirlemise.

Erinevat liiki slotid

Kuigi oma põhiolemuselt on internetis olevad slotid kõik üsna sarnased ning mehhaanika poolest samasugused, saab liigitada slotikaid vastavalt nende põhiteemale.

Nimelt, olemas on kahte sorti videoslotte: klassikalised videoslotid ja moodsad videoslotid:

  • Klassikalised videoslotid – need on sarnasemad maapealsetes kasiinodes olevatele slotikatele ning nende mänguväli sisaldab vaid 3 rullikut ja ühte rida. Selliste mänguautomaatide põhiteemaks on puuviljad, mistõttu kutsutakse neid vahel ka puuviljaslottideks.
  • Moodsad videoslotid – selle kategooria alla võib sisuliselt liigitada kõik teised slotid, mis on näiteks 3×3, 5×3 vm suuruses mänguväljaga ehk neil on mitu rida, mitte ainult üks. Mis muudab need slotikad eriliseks, on teemade rohkus. Ühest kasiinost võib leida mitusada moodsat slotikat, kõik erineva teemaga – alates rikkustest ja kullast-karrast kuni muinasjuttude, muusika ja filmideni.

Moodsate slotikate alt leiab reaalselt slotimängu igale maitsele, olenemata sellest, millised on su huvialad. Uuematel videoslotikatel on ka väga kaunis graafika ning vahel võivad mängud alata väikese “treileriga”, tekitades filmiliku miljöö ja haarates mängijat kaasa mängu teemasse.

Kas slottidega on võimalik võita raha?

Absoluutselt! Igal slotikal on hinnanguline tasuvusprotsent ehk RTP, mis viitab sellele, kuivõrd suure osa oma panustatud rahast võid tagasi võita. Paremate slotikate RTP ulatub üle 90% kuni isegi 99%-ni.

Muidugi ei tähenda RTP seda, et kaotad pidevalt mitu protsenti oma rahast, sest tegemist on eelkõige keskmise protsendiga. Slotikad on kuulsad veel ka oma jackpottide poolest. Tänu progressiivsetele jackpottidele on mitmed mängijad saanud üleöö miljonäriks, kuid isegi väiksema õnne puhul on võimalik saada mitmesaja euro ulatuses slotikavõite.

Unustada ei tohiks, et slotikad põhinevad täiesti õnnel, seega raha “teenida” nendega võimalik ei ole. Hea õnne korral on võimalik aga võita korralikke summasid.

Slotid ja boonused

Iga korralik kasiino pakub ka suurt boonuste valikut. Kõige levinumad slotikaboonused on tasuta spinnid ehk tasuta keerutused. See tähendab, et sulle kingitakse tasuta arv kordi, mille jooksul mänguautomaati keerutada.

Kasiinod võivad anda ka tasuta mänguraha või nende kahe boonuse kombinatsiooni. Ehkki kõige magusamad boonused saab sissemakse tegemisel, on mitmeid kasiinosid, mis annavad spinne isegi ilma sissemakset küsimata!

Kui see põgus ülevaade tekitas suurema huvi slotikate mängimise järgi, suundu lihtsalt mõnda Eesti internetikasiinosse, et oma silmaga näha, mida need omapärased mängud endast kujutavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga